Ztráta na výdělku

Přišli jste v důsledku zdravotní újmy utrpěné při pracovním úrazu o výdělek? Snížila se vám po ukončení pracovní neschopnosti následkem pracovního úrazu mzda? Pomůžeme vám získat adekvátní kompenzaci.

Víte, na co máte nárok?

Náhradu ztráty na výdělku lze rozdělit na náhradu ztráty na výdělku po dobu a po skončení pracovní neschopnosti.

Ušlý výdělek po dobu pracovní neschopnosti

Výše náhrady se počítá jako rozdíl mezi průměrným výdělkem před pracovním úrazem a příjmem z nemocenských dávek společně s náhradou mzdy od zaměstnavatele.

Zaměstnavatel má povinnost vyplácet náhradu ztráty na výdělku pravidelně jednou měsíčně během celé pracovní neschopnosti, pokud jste se s ním nedomluvili jinak.

Ušlý výdělek po skončení pracovní neschopnosti

Po skončení pracovní neschopnosti, nebo po uznání invalidity může zaměstnanci náležet tzv. renta.

Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity přísluší zaměstnanci ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu, nebo po zjištění nemoci z povolání. K tomu se připočítává případný invalidní důchod pobíraný z téhož důvodu.

Věděli jste, že průměrný výdělek se obvykle počítá ze čtvrtletí před pracovním úrazem? Pokud je to však pro zaměstnance výhodnější, pak se použije předchozí kalendářní rok.

Obraťte se na nás a my vám pomůžeme vymoci odpovídající odškodnění, na které máte nárok.

Jak to funguje?

Zavoláme
vám

Po obdržení vašeho dotazu vás co nejdříve kontaktujeme.

Zašlete nám
podklady

Poskytnete nám základní podklady k řešené události. Preferujeme elektronickou formou, ale zvládneme to i jinak.

Případ bezplatně analyzujeme

Rychle a bez jakýchkoliv poplatků. Během pár pracovních dnů se vám ozveme s návrhem dalšího postupu.

Převezmeme
zastoupení

Pokud vám budeme schopni pomoci, uzavřeme smluvní dokumentaci a pustíme se do toho.

Vymůžeme adekvátní odškodnění

S pomocí zkušených advokátů pro vás vymůžeme nejvyšší možné odškodnění.
S naší společností máte garanci úspěchu.

Odměnu si zasloužíme pouze v případě úspěchu

Smluvenou odměnu si nárokujeme pouze v případě vymoženého odškodnění. Pokud pro vás nevymůžeme žádné odškodnění, nic nám neplatíte.

Proč spolupracovat zrovna s námi?

Články

Konzultace zdarma
Vyplňte dotazník a my se vám ozveme zpět

Reference

Velice doporučuji se v případě problémů se na 1.zdravotní obrátit. Společnost mě profesionálně zastupovala při vymáhání odškodnění újmy na zdraví utrpěné v důsledku pochybení zdravotnického zařízení. S její pomocí jsem získala adekvátní odškodnění.

B. Brousilová

Praha

Společnost První zdravotní poradenská mi získala odpovídající odškodnění za újmu na zdraví, kterou jsem utrpěla následkem nezaviněné nehody na lyžích způsobené cizincem. Za všechny služby s tím spojené moc děkuji.

I. Krubertová

Poděbrady

S profesionální pomocí První zdravotní jsem se domohla adekvátního odškodnění újmy na zdraví utrpěné při dopravní nehodě.  

A. Žemlová

Újezdeček

Společnost První zdravotní poradenská mě profesionálně zastupovala při vymáhání odškodnění újmy na zdraví utrpěné v důsledku nezaviněné dopravní nehody. S její pomocí jsem získala adekvátní odškodnění. Do budoucna vím, kam se mohu v případě potřeby znovu obrátit.

M. Granečná

Ostrava

Se službami První zdravotní jsem byla nadmíru spokojená. Pomohli mi v situaci po úraze, kdy jsem byla v nesnázích a vymohli pro mě adekvátní odškodnění v důsledku utrpěné újmy na zdraví způsobené pádem na neupraveném chodníku. Moc děkuji za lidskost, nadstandardní jednání a dokonalou komunikaci.

N. Svobodová

Zlín